34-700 Rabka Zdrój, Rdzawka 141

Kilka słów o drewniakach zwykłych i ortopedycznych

Naturalne drewniakiPonieważ widzimy je na stopach lekarzy i pielęgniarek, automatycznie dochodzimy do wniosku, że drewniaki to obuwie zdrowe dla naszych stóp. Należy jednak zdawać sobie sprawę z rozróżnienia pomiędzy „zwykłym” obuwiem do codziennego noszenia, a butami typowo ortopedycznymi. O ile pierwsze z nich to po prostu obuwie o dobrze zaprojektowanej wkładce, to drugie z nich są już wyrobami o określonych właściwościach.

Drewniaki na co dzień – zalety

To właśnie odpowiednio wyprofilowana wkładka jest odpowiedzialna za to, że nawet cały dzień spędzony w „zwykłych” drewniakach nie kończy się bólem stóp i powstawaniem odcisków. Przemyślana forma to jednak nie wszystko – równie ważne są zastosowane w produkcji materiały, czyli oczywiście drewno. Na pozór twarde i niewygodne, w rzeczywistości jest doskonałym wsparciem wyprofilowanej wkładki. Dzięki właściwościom higroskopijnym, świetnie wchłania pot i tworzy korzystne środowisko dla naszych stóp. Antypoślizgowa podeszwa to kolejne z ich licznych udogodnień.

Zalety z noszenia tego rodzaju obuwia wiążą się więc ze zwiększonym poczuciem komfortu. To właśnie dlatego wybiera się je do pracy stojącej. Warto do tego pamiętać, że chodaki na co dzień to też po prostu modne obuwie – w sklepach nie brak modeli na obcasie bądź słupku, którymi możesz zastąpić zwykłe czółenka lub szpilki.

Buty ortopedyczne

Wspomnianym wyżej, oddzielnym rodzajem chodaków są buty zaprojektowane z myślą o łagodzeniu takich dolegliwości jak m. in. płaskostopie czy bóle kręgosłupa. Niektórym przypisuje się też właściwości hamujące powstawanie cellulitu.

Wśród drewniaków ortopedycznych znajdziemy na przykład specjalne modele ze specjalnie skonstruowaną podeszwą, której zadaniem jest angażowanie określonej grupy mięśniowej i amortyzowanie mikrowstrząsów. Noszenie ich należy skonsultować z lekarzem, najlepiej ortopedą. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem, upewnij się, czy rzeczywiście przyniosą Ci korzyści. Pamiętaj o tym koniecznie, jeśli zmagasz się ze schorzeniami stóp lub kręgosłupa.