34-700 Rabka Zdrój, Rdzawka 141

Jakie są korzyści z noszenia drewniaków?

Korzyści płynące z noszenia popularnych „chodaków” biorą się z dwóch rzeczy: specjalnie profilowanej podeszwy oraz naturalnych materiałów, jakie zostały użyte w ich produkcji. Buty te wykonane są prawie z całości z drewna, lub z drewna i skóry. Ortopedzi często zalecają ich noszenie osobom zmagającym się z płaskostopiem i innymi schorzeniami stóp.

Prawidłowa postawa ciała i brak bólu

Niektóre drewniaki posiadają specjalne certyfikaty, klasyfikujące je jako obuwie medyczne. Mają one specjalnie wyprofilowaną podeszwę, która wpływa na poprawę postawy ciała. To z kolei przekłada się na brak bólu pleców, szyi czy też ramion. Podeszwy i wkładki antypoślizgowe dodatkowo zwiększają komfort noszenia, amortyzują wstrząsy, odciążają kręgosłup oraz stawy.

Drewniakom często przypisywane jest działanie zapobiegające powstawaniu cellulitu. To również wynika ze specjalnego kształtu podeszwy – na rynku można na przykład spotkać chodaki, w których tył podeszwy jest obniżony względem przodu, a więc pięty znajdują się niżej niż palce. Taka konstrukcja angażuje mięśnie nóg i wpływa na poprawę krążenia.

Duża wygoda noszenia

Nikogo chyba nie zaskoczy stwierdzenie, że naturalne materiały są przyjaźniejsze dla naszych stóp niż syntetyki. Drewniane podeszwy dobrze wchłaniają pot, nasza skóra oddycha, a my możemy czuć się komfortowo. Zapobiegają też powstawaniu pęcherzy i odparzeń, dlatego tak dobrze sprawdzają się latem. Co więcej, taka podeszwa jest bardzo trwała i niepodatna na odkształcenia, więc służy bardzo długo. Nie bez powodu po te buty sięgają lekarze i pielęgniarki, którzy na nogach spędzają dyżury trwające nawet po kilkanaście godzin. Na koniec dnia nogi są wypoczęte i nie doskwiera nam ich ból.

To modny dodatek do ubioru

Ostatnią korzyścią z noszenia chodaków są oczywiście względy estetyczne. Minęły już czasy, kiedy buty te miały toporny wygląd – obecnie producenci oferują nam całą gamę barw i wzorów. W sklepach znajdziemy modele typowo ortopedyczne, ale również buty na płaskiej podeszwie, na słupku oraz na szpilce. Można wybierać między obuwiem o palcach zakrytych, jak i odkrytych, a także butami z paskiem do regulacji tęgości. Obuwie to pasuje doskonale do wielu stylizacji i coraz częściej pojawia się na wybiegach. Wiele modnych modeli znajdziesz na przykład na mkclogs.pl.