34-700 Rabka Zdrój, Rdzawka 141

Czy drewniaki wykonane są z produktów naturalnych?

Naturalne drewniaki

Noszenie popularnych „chodaków” ma wiele plusów – nie bez powodu sięgają po nie przecież pielęgniarki oraz lekarze, którzy spędzają w nich długie dyżury. Jedną z największych zalet tego obuwia jest fakt, że do ich produkcji wykorzystuje się materiały naturalne – drewno oraz skórę.

Obuwie z drewna ma wielowiekową tradycję

Buty w takiej formie prawdopodobnie wywodzą się z Holandii – na terenie tego państwa znaleziono chodaki pochodzące z XIII wieku. Początkowo obuwie to noszone było jedynie przez przedstawicieli najniższych klas społecznych. Od tamtego czasu ich wygląd przeszedł jednak ogromną ewolucję – z topornych butów do pracy w polu przekształciły się w eleganckie, modne obuwie, które śmiało można zakładać do różnorakich stylizacji. Nikogo nie dziwi też fakt, że znacząco zmieniły się techniki ich wytwarzania. Przed wiekami chodaki strugano ręcznie, a dopiero w pierwszej połowie XX stulecia zaczęto wykorzystywać w tym celu proste maszyny. Niezmienny pozostał jednak materiał, z jakich są wykonywane. Mowa oczywiście o drewnie – olchowym, topolowych, bukowym, lipowym i wielu innych jego rodzajach.

Elementy ze skóry

W naszej firmie do produkcji chodaków wykorzystujemy wysokiej jakości drewno, a także skórę naturalną. Z niej tworzone są przede wszystkim cholewki buta. Modne, nowoczesne modele odznaczają się ciekawym wzornictwem – można spotkać chodaki z cholewką gładką, ale też w kwiaty, kropki, kratę, panterkę i szereg innych motywów. Dzięki temu są to buty, które doskonale pasują do letnich sukienek, nowoczesnych stylizacji i ubrań klasycznych. W sklepach znajdziemy buty z palcami zakrytymi, jak i odkrytymi. Niektóre modele maja też ozdobną, metalową sprzączkę, z pomocą której można regulować skórzany pasek i dopasowywać go do stopy.

Wygoda, zdrowie i trwałość

Drewniaki często są niesłusznie uznawane za buty twarde i niewygodne. To jednak mylne przekonanie. Buty te mają specjalnie profilowaną podeszwę, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy w ciągu dnia. Wyposażone są też we wkładkę antypoślizgowa. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów jest to też obuwie niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia, a jedna para posłuży nam przez wiele lat. Warto więc włączyć je do swojej szafy.